IVR Santral – Sipariş Robotu

IVR Santral – Sipariş Robotu


Yayınlarım

Sesli yanıt sistemi diğer adıyla IVR (Interactive Voice Response) çağrıları profesyonel olarak karşılayan, telefondan tuşlama yardımıyla abone siparişlerini alabilen bir santral sistemdir. Arayan müşterilerinizi telefon numarasından tanıyarak sesli yanıt sistemi (IVR) üzerinden müşteriye özel IVR senaryoları uygulanarak damacana siparişi alabilirsiniz.

IVR santral ile aboneleriniz sesli yanıtlama sistemi ile hoşgeldin anonsu ile karşılanır. Kayıtlı abone ise siparişe, kayıtlı abone değil ise operatöre yönlendirilir.

Bu sistemi orta ve büyük işletmeler tercih etmektedir. Telefonlar bu hizmeti veren telekom şirketine transfer edilmektedir. Size özel karşılama anonsları seslendirilerek hizmet devreye alınmaktadır. İletişim internet üzerinden sağlanmaktadır. Size verilen IP telefon ile operatöre yönlendirilen görüşmeleri yapabilirsiniz. Telekom şirketi bu hizmet için ilk kurulum ve aylık sabit bir abonelik ücreti almaktadır.

Bu hizmet sayesinde gelen telefon çağrılarının %80 azaldığı gözlenmiştir. Santral üzerinden alınan damacana siparişleri canlı olarak saha ekibine yönlendirilmektedir.

SÜREÇ NASIL İŞLEMEKTEDİR?
» Sucumatik programı santral siparişlerini alabilir şekilde ayarlanır.
» İnternet bağlantısı için ADSL modem IP adresi internet hizmeti aldığınız firmadan sabit hale getirtir.
» ADSL modemden sucumatik programının çalıştığı bilgisayara port yönlendirmesi yapılır.
» Santral robotu  hizmeti verecek telekom firması ile irtibata geçilir, sabit numara taşıma onayı verilir.
» Santral robotu için seslendirme ve senaryolar hazırlanır. Mesai saatleri ayarlanır. İnternetin olmaması durumunda alternatif telefon numarası bildirilir.
» Su firmasına telekom firması tarafından IP telefon hazırlanarak kargo ile gönderilir. Telefon modeme ağ kablosu ile bağlanır.
» Telefonların yönleneceği gün ve saat belli olur.
» Telefon taşıma işlemi gerçekleştiğinde santral robotu devreye girer, kayıtlı aboneler hoşgeldin anonsu ile karşılanır. Bilinmeyen numara ise operatöre yönlendirilir. Kayıtlı abone ise damacana siparişi için abone tarafından adet tuşlanarak sipariş alınır. Çağrı santral tarafından sonlandırılır.
» Alınan sipariş sucumatik programına sipariş olarak otomatik eklenir.
» Sipariş, mobil araç uygulamasına düşer. Araç personeli tarafından sipariş teslim edilir ve kapatılır.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Santral Uygulaması


DİĞER SANTRAL HİZMETLERİMİZ

NUMARA TAŞIMA
Numara Taşıma Hizmeti ile mevcut sabit telefon numaranızı taşıyabilir ve numaranızı değiştirmeden uygun hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

SABİT NUMARANIZI TAŞIMANIN AVANTAJLARI;
» Aylık sabit ücret yoktur.
» Sahip olduğunuz numaranız değişmeden lokasyon bağımsız kullanabilirsiniz.
» Taşıdığınız tek bir numara üzerinden eşzamanlı sınırsız çağrı alabilirsiniz.
» Taşıdığınız numara(ları) istediğiniz mobil veya sabit numaraya yönlendirebilirsiniz.
» Numaranızı Telekom Firmasına taşıma sürecinde herhangi bir kesinti oluşmamaktadır.
» Numaranızı taşımanızla birlikte eski operatörünüze olan tüm fiziksel ve ticari bağlantınız kesilmektedir.

SESLİ MESAJ HİZMETİ

Hedef kitle ve müşterilerinizle daha etkin bir iletişime geçmek istiyorsanız, Sesli Mesaj Servisi’ni kullanabilirsiniz. Yapacağınız ses kaydıyla, onların telefonlarına sesli mesaj bırakabilir, ses anonsu dinleterek görüşlerini/siparişlerini alabilirsiniz. Sesli Mesaj kullanarak sesli iletişimin avantajlarından yararlanabilir, müşterileriniz ve çalışanlarınızla doğrudan konuşarak mesaj geri dönüş oranınızı arttırabilirsiniz.

SESLİ MESAJ HANGİ ŞİRKETLER İÇİN İDEALDİR ?
Her sektör ve her segmentten firmanın kullanabileceği gibi sesli mesaj servisi özellikle ürün satışı, sipariş onayı, kampanya, reklam, bilgilendirme amacıyla kullanabilirsiniz.

SESLİ MESAJ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ ?
» Abonelerinize aynı anda sesli arama başlatabilir, sipariş için abonelerinize anında veya anket şeklinde ön talep toplayabilirsiniz. Günlük Süt dağıtımı yapan firmalar için ideal bir sipariş toplama çözümüdür.
» Kampanyalarınız için bir seslendirme ses kaydı oluşturarak aynı anda abonelerinize kampanya duyurularınızı yapabilirsiniz.
» Müşteri memnuniyetini Sesli Anket ile ölçebilirsiniz.
» Üstelik gönderimi çok kolaydır. Kaydedeceğiniz 20-60 sn’lik bir sesli mesajı istediğiniz numaralara toplu şekilde arama yaptırabilirsiniz.

TOPLU SMS İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ ?
» Toplu SMS göndererek, kampanya, bilgilendirme ve önemli günlerde mesaj gönderimi yapabilirsiniz.
» Şirketinizin adını içeren başlıkla (11 karakter) müşterilerinize Kurumsal bir biçimde iletişim kurabilirsiniz.
» Kullanımı kolay bir arayüz üzerinden müşteri istediği zaman kolaylıkla gönderim yapabilir