Sıkça Sorulan Sorular

CallerID cihazı arayan numaraların bilgisayarınıza aktarılmasını sağlar. Program bu numarayı sorgulayarak kayıtlı kişiyi bulur ve o kişi üzerinde hızlı işlem yapabilirsiniz. Birden fazla hat kullanılıyorsa, aynı anda tüm hatlardan çağrı gelse bile çağrılar bilgisayara aktarılır.
IVR santral ile aboneleriniz sesli yanıtlama sistemi ile hoşgeldin anonsu ile karşılanır ve eğer kayıtlı abone ise siparişe, kayıtlı abone değil ise operatöre yönlendirilir. Bu sistemi orta ve büyük işletmeler tercih etmektedir. Telefonlar bu hizmeti veren telekom şirketine transfer edilmektedir. Size özel karşılama anonsları seslendirilerek hizmet devreye alınmaktadır. İletişim internet hattınız üzerinden sağlanmaktadır. Size verilen IP telefon ile operatöre yönlendirilen görüşmeleri yapabilirsiniz. Telekom şirketi bu hizmet için ilk kurulum ve aylık sabit bir abonelik ücreti almaktadır. Yazılım üzerinden kayıtlı abonenin sipariş verip vermeme durumu düzenlenebilmektedir. Kayıtlı abone sipariş adedini tuşlar ve siparişi vermiş olur. Bu hizmet sayesinde gelen telefon çağrılarının %85 azaldığı gözlenmiştir. Santral üzerinden alınan siparişler canlı olarak saha ekibine yönlendirilmektedir.
Bunun için bir FCT cihazı almanız veya Android callerid uygulamamızı almanız gerekir. Eğer FCT kullanmak istiyorsanız, cihazının içine sim kartını takılır.  FCT Cihaz ile callerID cihazı arasına bir telefon kablosu bağlanır. GSM aramaları analog sinyallere dönüştülerek callerID cihazı üzerinden programa ulaştırılmış olur. Dükkan içinde sadece abonelerin sipariş verdiği android akıllı bir cep telefonunuz varsa, bizden alacağınız callerid uygulaması ile wifi (kablosuz ağ) üzerinden arayan kişi bilgisinin sucumatik ekranında görünmesini sağlayabilirsiniz.
Firma içinde birden fazla bilgisayarda programı ağ ortamında kullanabilirsiniz. Bunun için ana bilgisayarda, diğer bilgisayarlara erişim yetkisi verilmesi gerekmektedir.
Evinizdeki veya dışarıdan internet bağlantısı olan bir yerden sucumatik programını açabilir ve verilerinize erişebilirsiniz. Bunu için dükkanınızdaki adsl modem içerisinde bir port yönlendirmesi yapmanız ve ana bilgisayarda, diğer bilgisayarlara erişim yetkisi vermeniz gerekmektedir.
Seçenek 1 : Program içinde abonelerinizin cep numaralarını bir metin dosyası içerisine alıp smsmet aldığınız sms firmasının paneline yükleyerek toplu sms gönderebilirsiniz. Seçenek 2 : kaynaksms.com veya netgsm.com firmalarından toplu sms paketi aldıysanız ve gönderim apisi aldıysanız program içinden tek veya toplu sms gönderebilirsiniz. Seçenek 3 : Akıllı android telefonunuza SMS Gönderim Servisi uygulamamızı kurarak, program içinde tek veya toplu sms gönderimi yapabilirsiniz. SMS gönderimi hattınıza tanımlı sms gönderim adedinizden düşülecektir.
Eğer bir web siteniz varsa sitenizi online sipariş formu entegre edebiliyoruz. İsterseniz sadece firmanıza özel android telefonlar için sipariş uygulaması hazırlayarak google play store'da yayınlayabilir ve abonelerinizin cep telefonuna uygulamayı indirmelerini sağlayabiliri size canlı sipariş göndermelerini sağlayabiliriz.
Cihazınızda Ayarlar bölümünü açınız. Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi'ne dokunun (cihazınıza bağlı olarak farklı bir seçenek görünebilir). Güncellemek istediğiniz uygulamaya dokununuz. İzinler'e dokununuz. Açmak istediğiniz bir iznin yanındaki anahtarı rengi yeşil olana kadar sağa getirin. Bir izni kapatmak istiyorsanız rengi gri olana kadar anahtarı sola getiriniz.