IVR Santral – Sipariş Robotu

IVR Santral – Sipariş Robotu


Proje Açıklaması

Orta ve büyük işletmeler için sabit telefonlarınızı sanal santral operatörüne yönlendirin, siparişlerinizi sesli santral robotu alsın. Siparişleriniz otomatik olarak mobil saha uygulamamıza iletilsin. Telefon yoğunluğundan kurtulup zamanınızı daha kaliteli geçirmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Sesli yanıt sistemi diğer adıyla IVR (Interactive Voice Response) çağrıları profesyonel olarak karşılayan, telefondan tuşlama yardımıyla abone siparişlerini alabilen bir santral sistemdir. Arayan müşterilerinizi telefon numarasından tanıyarak sesli yanıt sistemi (IVR) üzerinden müşteriye özel IVR senaryoları uygulanabilmektedir.

IVR santral ile aboneleriniz sesli yanıtlama sistemi ile hoşgeldin anonsu ile karşılanır ve eğer kayıtlı abone ise siparişe, kayıtlı abone değil ise operatöre yönlendirilir.

Bu sistemi orta ve büyük işletmeler tercih etmektedir. Telefonlar bu hizmeti veren telekom şirketine transfer edilmektedir. Size özel karşılama anonsları seslendirilerek hizmet devreye alınmaktadır. İletişim internet hattınız üzerinden sağlanmaktadır. Size verilen IP telefon ile operatöre yönlendirilen görüşmeleri yapabilirsiniz. Telekom şirketi bu hizmet için ilk kurulum ve aylık sabit bir abonelik ücreti almaktadır.
Yazılım üzerinden kayıtlı abonenin sipariş verip vermeme durumu düzenlenebilmektedir. Kayıtlı abone sipariş adedini tuşlar ve siparişi vermiş olur.

Bu hizmet sayesinde gelen telefon çağrılarının %85 azaldığı gözlenmiştir. Santral üzerinden alınan siparişler canlı olarak saha ekibine yönlendirilmektedir.